خوش آمدید.... در این وبلاگ سعی دارم آموخته های ناچیز خود را در زمینه زبان انگلیسی با تمام دوستان و هموطنان عزیزم به اشتراک بگذارم ... پیشاپیش هم از دوستان و استادان عزیزی که در این زمینه استاد ما هستند درخواست دارم که اگر خطا یا اشتباهی در وبلاگ دیدند ما را عفو کنند و بنده را مطلع سازند تا آن اشتباهات را اصلاح کنم .... با تشکر علی اکبر عطائی

سه‌شنبه 22 خرداد‌ماه سال 1386
چطور سلام کنیم؟

انواع سلام کردن در زبان انگلیسی را در این مطلب می خواستم برای شما توضیح بدهم...

در زبان انگلیسی مردم با انواع گوناگونی از کلمات وقتی که بهم می رسند مکالمه خود را شروع می کنند و تنها از کلمه Hello یا Hi استفاده نمی کنند.
در اصطلاح به مکالمات اولیه که بین دو یا چند نفر شکل می گیرد Greeting گفته می شود و greeting به چندین نوع مختلف و بستگی به سلیقه افراد می باشد و در این پست این جملات و کلمات را مرور می کنیم.

Hello : کلمه ای که هر کسی چه انگلیسی بلد باشد چه بلد نباشد می داند... این کلمه رسمی است و کمتر در موقعیت های غیر رسمی بکار می رود

Hi : یکی دیگر از انواع سلام کردن که بیشتر در موقعیت های دوستانه و غیر رسمی بکار می رود

Hi there : مانند مثال بالا به معنی سلام می باشد و خیلی غیر رسمی است ...

Hey و Hey there : این هم مثل مثال بالا خیلی غیر رسمی و در محیط های دوستانه گفته می شود...

good morning/ good afternoon/good evening : اینها هم گاها بجای کلمه سلام در مکالمات انگلیسی به معنی (غیرمستقیم) سلام بکار می روند.

morning/afternoon/evening : مثل مثال بالا با این تفاوت که می توانید کلمه good را از اول آن حذف کنید که در این صورت خیلی غیر رسمی و حالت دوستانه تر پیدا می کند

How do you do?: به معنی سلام و خیلی خیلی رسمی می باشد و معمولا در ملاقات های خیلی رسمی استفاده می شود ولی بعضی مردم برای نشان دادن ادب از این جمله در مکالمه خود استفاده می کنند (بسیار به ندرت). این جمله معمولا در اولین دیدار گفته می شود و برای دفعات بعد یکی از کلمات بالا کافیست.

Send your regards to somebody : به معنی سلام رساندن می باشد برخلاف اینکه خیلی ها فکر می کنند که در زبان انگلیسی چنین چیزی وجود ندارد.

مثال:
I'm sorry, I can't manage to come to your party, but send my regards to everybody

ترجمه: متاسفم، من به مهمانی شما نمی توانم بیایم ولی سلام من را به همه برسانید.

موفق باشید...


Idiom of the day:

لینک این مطلب 09:59 ق.ظ |  | نویسنده: A.A.A

  |نظرات [1]